0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Pozitif Enerji ve Sürdürülebilirlik Nedir?

İyi Yaşam

10.03.2023

Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan iki kavram olan pozitif enerji ve sürdürülebilirlik yarının inşası açısından ekstra öneme sahiptir. Pozitif enerji ne demek diye araştırıldığında, insanlarda yaratılıştan bu yana pozitif enerjinin bulunduğu görülür. Ancak zaman içinde yaşanan hırs, stres, ego ve hayatta kalma mücadelesi gibi durumlar bu enerjinin negatif yönde ilerlemesine neden olabilir. Pozitif enerji arka planda kalmaya başladıkça negatif enerji öne çıkar ve kişide olumsuz düşünceler hakim olur. Bu durum kişinin olaylara bakış açısını ve deneyimlerini ters yönde etkiler. Bunu önlemek için pozitif enerjiyi tekrar hayata dahil etmek mümkündür. Negatif enerjilerden adım adım uzaklaşmak kişinin dengede ve olumlu olmasını sağlayacaktır.

Evrene Pozitif Enerji Nasıl Gönderilir?

Çekim yasası nedir diye araştırdığınızda evrene pozitif enerji nasıl gönderilir sorusunun yanıtına da ulaşmış olursunuz. Bu düzene göre evrendeki her şey enerjiden ibaret olup bu enerjinin doğru kullanılması gerekir. Çekim yasasına inanan kişilere göre herkesin hayatı, gönderdiği pozitiflik ile doğru orantılı olarak ilerler. Olumlu ya da olumsuz fark etmeksizin, her düşünce evrene yayılır. İnsanların başına gelen her durum bu yasa ile ilişkilidir. Düşünceler haricinde sözler de çekim durumunu etkiler. Hayatında sürekli olumsuzluklarla karşılaşan kişiler incelendiğinde, bu kişilerin sürekli isyan halinde oldukları görülür. Bu tip kişiler kötü olayları üst üste kendilerine çekerler. Çekim yasası kişi farkında olmadan sürekli çalışır.


Pozitif Enerji Nasıl Kazanılır?

Pozitif enerji ve sürdürülebilirlik kavramlarını herkesin hayatın merkezine koyması gerekir. Pozitif enerji nasıl kazanılır, diye bakıldığında küçük ve basit uygulamalarla bunun mümkün olabileceği görülür. Ortamlardaki negatif enerji akımını dağıtmak için pencereler sürekli açılarak hava akışı sağlanmalıdır. Arındırıcı özelliği bulunan doğal taşlar etrafa yerleştirilmeli, mekan enerjisi ve frekans temizlenmelidir. Özellikle selenit taşı ve kristal kuvars en çok tercih edilenler arasındadır.

Konuşan zihni susturmanın en etkili yollarından biri güne meditasyon ile başlamaktır. Bu sırada ruh, beden ve zihin dinlenerek gevşer, pozitif enerji artar. Enerjinin değişken olduğu, bir anda negatif ya da pozitif olabileceği unutulmamalıdır. Negatif enerjileri uzak tutmak için uygulanan teknikler mutlaka hayatın merkezine yerleştirilmelidir.

Sürdürülebilirlik Ne Demek?

Son dönemlerde en çok kullanılan kavramlardan biri olan sürdürülebilirlik ne demek diye baktığınızda sosyal gelişim, çevreyi koruma ve ekonomik büyüme gibi kavramlarla ilişkili olduğunu görebilirsiniz. Çevrenin sürdürülebilirliği konusunda yenilenemeyen enerji kaynaklarının neler olduğunu bilmek ve bunların doğru kullanılmasını sağlamak önem kazanır. Özellikle küresel ısınma mücadelesinin önem kazandığı bu yıllarda sürdürülebilirlik konusunda herkesin daha dikkatli davranmaları gerekir. Isınma, aydınlatma, temizlik ve beslenme gibi alanlarda yapılacak değişimler ya da değişiklikler sürdürülebilirlik açısından pozitif etkiye sahip olacaktır. Atılan her adımın topluma hızla yayılması kitlesel faydaya ulaşılmasını sağlayacaktır.


Sürdürülebilirlik Nasıl Sağlanır?

Etkilenen alan sayısının fazla olması nedeniyle sürdürülebilirlik nasıl sağlanır sorusunun yanıtı hem bireyler hem de işletmeler açısından önemli hale gelir. Bunu sağlayabilmek için yapılması gereken en temel davranışlardan biri gereksiz su kullanımını önlemektir. Yapılan araştırmalara göre yalnızca diş fırçalarken açık bırakılan su sebebiyle ortalama 10 litre su boşa gider. Bunun haricinde çöpe giden gıdaları azaltmak ve ihtiyaç kadar almak, enerji tüketimini dengelemek için perde kullanmak, ampulleri enerji tasarruflu olanlarla değiştirmek, etrafta görülen çöpleri çöpe atmak, kullanılmayan cihazların fişlerini çekmek, gereksiz ambalaj çöpünden kurtulmak için ürünleri toplu olarak satın almak, faturaları internetten ödemek, şarj edilebilir pilleri tercih etmek gibi davranışlar sürdürülebilirlik açısından önemlidir.