0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 6 Ülke

SEYAHAT

24.04.2023

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 6 Ülke

Pasaportunuz ile gerçekleştirebileceğiniz seyahatlere vizesiz seyahat denir. Vizesiz seyahat etmek ise oldukça kolaydır. Çünkü evraklar ile uğraşmadan veya konsolosluğa başvurmadan, sadece yolculuk edeceğiniz rotaya alacağınız bir biletle çok sayıda Avrupa ülkesine gidebilme imkanınız olur. Şimdi size gezginlerin rotalarında sıkça yer alan, vizesiz seyahat edebileceğiniz 6 ülkeden bahsedeceğiz…

1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Arap ve Avrupa dünyası arasında yer alan bir ada ülkesidir. Kıbrıs, Antik Çağ döneminden bu yana çok sayıda medeniyetin kültürel mirasını barındırmaktadır. Türk, Rum ve Yunan toplumlarının bu ülkede bir arada yaşaması ülkede zengin bir kültürel yapı oluşturmuştur. Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz aylarında temiz plajları ve tarihi yapıları ile turizm sektörünü canlı tutmaktadır. Herhangi bir bordo pasaport ile Kıbrıs’a seyahat etmek mümkündür.

3. Belarus

Çok sayıda tarihi yapı, kalıntı ve müze bulunduran Belarus, Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Tarihi ve kültürel özellikleri ile tanınır. Ülkenin folklorik tiyatro ve dans gösterileri, müzik ve sanat etkinlikleri gibi farklı kültür faaliyetleri bulunmaktadır. Gezginlerin en önemli duraklarından biri olan Bağımsızlık Meydanı, merkezi konumu ve çok sayıda önemli yapıya yakın olması nedeniyle gezi rotanızı oluşturmaya başlamak için en doğru yerdir.


4. Makedonya

Balkanlar bölgesinde yer alan, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkan bir ülkedir. Makedonya, dünya tarihinin en tanınan tarihi figürlerinden biri olan Büyük İskender’in doğduğu yer olarak bilinir ve sırf bu özelliğinden dolayı bile turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir ülke haline gelmiştir. Ohri Gölü, Balkan Dağları, Matka Kanyonu ve Prespa Gölü gibi eşsiz manzaralar sunan doğal güzelliklere sahiptir.

5. Bosna-Hersek

Dünya tarihinde savaş ve soykırım anılarıyla bilinen, mükemmel doğası ve tarihi şehirleriyle görülmeye değer bir Balkan ülkesidir. Ağırlıklı olarak Osmanlı ve Avusturya-Macaristan kültürlerinin izlerini yansıtır bu nedenle yemek kültürü bizim yemek kültürümüze oldukça yakındır. Birinci Dünya Savaşı’nın patlak verme nedeni olan Franz Ferdinand'ın öldürüldüğü Latin Köprüsü ve Bosna Savaşı sırasında Boşnakların şehirden ayrılması ve ilaç yardımlarının ulaştırılması için 800 metre boyunca kazılan Umut Tüneli, gezginlerin en önemli rotaları arasında yer alır.


6. Sırbistan

Yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine tanıklık etmiş yemyeşil bir ülkedir. Avrupa’nın en eski başkentlerinden biri olan Belgrad, ülkenin en sık ziyaret edilen şehridir. Kalemegdan (Kale Meydanı) Belgrad şehrinin en eski tarihi bölgesi olarak kabul edilir. Kale Meydanı’nın yeşilin tüm tonlarını gözler önüne seren eşsiz bir manzarası vardır. Niş Kalesi, Osmanlı tarafından inşa edilen ve içerisinde Türk Hamamı, İstanbul Kapısı gibi Türk kültüründen tanıdık dokular bulunduran bir mimari yapıdır. Sırbistan, Türk kültürüne yakın yemekleri ve farklı etnik kökenleriyle kendinize yakın hissedeceğiniz bir ülkedir.

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelere gitme fırsatı bulduğunuzda, yola çıkmadan önce mutlaka düşünmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu noktalardan en önemlisi, yurt dışına çıktığınızda karşılaşabileceğiniz hastalık ve kaza gibi riskleri kontrol altına alabilmektir. Sizin için tüm bu riskleri kontrol altına aldığımız Demir Sağlık Vize ve VIP Seyahat Sigortası ürünlerimize göz atabilir, sigortanızı yaptırdıktan sonra seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar