0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Anneler Günü ve Anne Sağlığına Dair İpuçları

YAŞAM

27.04.2023

hybrid

Anneler Günü, annesini mutlu etmek isteyen herkes için özel bir gündür. Maddi ve manevi fark etmeksizin, içten gelen her hediyenin ön plana çıktığı Anneler Günü’nde, anneleri sevindirmek için çeşitli hediyelikler tercih edebilirsiniz.

Hediye denildiğinde akla ilk olarak giyim ürünleri, takı, saat, aksesuar, ayakkabı, çanta gibi parçalar gelse de kişiye özel tercih edebileceğiniz farklı hediyeler de mevcuttur. Örneğin, annenizin sağlığı için yatırım yaparak ona harika bir Anneler Günü hediyesi verebilirsiniz.

Sağlıklarını korumaları için neler yapmaları gerektiğini bilmeleri ve ileride oluşabilecek risklere karşı tedbir almaları daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlayacaktır. Bu amaçla annenize geniş kapsamlı bir özel sağlık sigortası hediye edebilirsiniz. Böylece rutin kontrol ya da muayene amaçlı özel hastaneye gittiğinde herhangi bir ücret ödemeden muayene olabilecek, yüksek standartlarda sağlık hizmeti alabilecektir.

Anneler Günü Hediyesi için Sağlık Sigortası

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü için annenize onu memnun edecek teminatlara sahip özel sağlık sigortası hediye edebilirsiniz. Dilerseniz alternatif olarak tamamlayıcı sağlık sigortası da yaptırabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavilere yönelik düzenlenen sigorta 1 yıl boyunca geçerlidir. Sigorta poliçesi düzenlenirken yaş, cinsiyet, yaşanılan şehir gibi özellikler dikkate alınır ve en uygun fiyat teklifleri yapılır.

Anneler Günü’nde yapılabilecek farklı sürprizler arıyorsanız sigorta işlemlerinizi hemen online olarak başlatabilirsiniz. Sigorta firmasından alacağınız teklif kapsamında poliçe bedelini ödeyerek istediğiniz zaman annenizin sağlık güvencesini başlatabilirsiniz. Böylece hem onu mutlu etmiş hem de sağlığını korumuş olursunuz.


Anne Sağlığını Korumak için Öneriler

Kadınların hayatlarının farklı dönemlerinde karşılaştıkları sağlık sorunları mevcuttur. Anneler Günü ve diğer özel günler kapsamında, bu sağlık problemlerine karşı daha tedbirli ve bilinçli olmalarını sağlayabilirsiniz.

Sıklıkla karşılaşılan şikayetler arasında ilk sıralarda menopoz belirtileri yer alır. Günlük yaşamı olumsuz etkileyen bu belirtiler arasında; gece terlemesi, ani ateş basması, adet düzensizlikleri, gerginlik, uykusuzluk, psikolojik problemler, yoğun stres, cilt kuruması, saç dökülmesi, konsantrasyon güçlüğü gibi durumlar yer alır. Bu şikayetleri en iyi koşullarda minimuma indirmek için annelerinizin özel sağlık hizmeti almasını sağlayabilirsiniz.

Sağlık sigortası haricinde kadınların konforlu bir yaşam sürdürmeleri için düzenli olarak egzersiz yapmaları, beslenmelerine dikkat etmeleri ve hareketli bir yaşam sürdürmeleri gerekir. Düzenli egzersiz sayesinde yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan kemik erimesi sorunu da yavaşlayacaktır. Doktor tarafından önerilen tedavilere ek olarak bitki çayları ya da bitkisel karışımlar gibi alternatif yöntemler denenebilir.


Annelerin En Sık Karşılaştığı Sağlık Problemleri Nelerdir?

Kadınlarda en sık görülen hastalıklar araştırıldığında; kasık ve bel bölgesindeki ağrılar, adet düzensizliği, vajinal akıntılar, polikistik over sendromu, menopoz ve idrar kaçırma gibi rahatsızlıkların daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Özellikle kasık ve bel bölgelerinde yaşanan ağrılar; mesane, bağırsaklar, genital organlar ve idrar yolları ile ilişkili olabilir. Gece idrara kalkma, sık sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma gibi şikayetler idrar kaçırmayı tetikleyen durumlardır. Bu tür şikayetlerde idrar tahlili, endoskopik ya da radyolojik incelemeler yapılması gerekir. Bunların en iyi şekilde yapılabilmesi için ise özel sağlık sigortasına sahip olmak kolaylık sağlayacaktır.

Menopoz döneminde ya da diğer hastalıkların yaşandığı zamanlarda kadınların daha sağlıklı kalabilmeleri için ilgili uzman doktora başvurmaları önemlidir. Zamanında yapılacak tıbbi müdahale ile hastalık şikayetleri kolayca ortadan kaldırılır. 40 yaşına gelen her kadın düzenli olarak kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmalıdır. Belirli aralıklarla yapılacak kapsamlı muayene, meydana gelebilecek hastalıkların erkenden teşhis edilmesinde önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar