0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Yeni Yılda Evde Yapacağınız Düzenlemelerle Yaşam Enerjinizi Artırın

İyi Yaşam

13.01.2023

Hayat enerjisinin yüksek olmasında ev dekorasyonunu etkisi oldukça yüksektir. Yeni yılda yaşam alanlarınızda olumlu ve büyük etkiler yaratacak değişiklikler yapmanız pozitif bakış açınızı geliştirecektir. Evinizin enerjisini tazeleyecek olan fikir önerilerini dikkate alarak küçük büyük farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu sayede yoğun bir günden sonra evinize döndüğünüzde temiz, samimi ve enerjisi yüksek bir atmosferle karşılaşabilirsiniz.

Doğru düzenlemelerle eviniz içinizi ısıtacak ve vücudunuzun gevşemesine yardımcı olacaktır. Bu amaçla yeni yılda evinizde uygulayabileceğiniz bazı yüksek enerjili dekorasyon önerileri şunlardır:

1. Kalabalık Eşyalardan Arının

Evde gereksiz eşyalardan arınmak daha ferah bir ortam sağlayacaktır. Eşyanın gerekli olup olmadığını anlamak için son 1 sene içerisinde gerçekten kullanılıp kullanılmadığına bakmak gerekir. Düzen ve sadeliğin hakim olduğu tarz daha fazla huzur vericidir. Pozitif enerjinin mekanda rahatça dolaşabilmesi için eşyaların az olmasına ihtiyaç vardır. Evdeki eşyalar sürekli toz tuttuğundan bu durum negatifliği de beraberinde getirir. Bunu önlemek için yalnızca işe yarar eşyalar ayrılmalı, kullanılabilir halde olan diğer eşyalar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmalıdır. Eşyaları başkaları ile paylaşmak da kişiyi daha enerjik hale getirecektir.


2. Evin Girişini Düzenleyin

Yaşam enerjinin eve girdiği ilk yer evin giriş kısımlarıdır. Bu alan Feng shui inanışına göre her türlü bolluğun geldiği sembolik bir alan olarak da kabul edilir. Bu alanı temiz tutmak yeni yılda yeni insanların, yeniliklerin ve yeni eşyaların gelmesini sağlayacaktır. Enerji akışını doğru yönde tutmak için giriş alanında fazlalıklardan arınmak gerekir.

3. Donuk Alanlara Canlılık Katın

Ev dekorasyonunda herhangi bir değişiklik yapmamak zamanla ortamın dönül bir hal almasına neden olabilir. Ortalığa biraz hareket katmak ve değişiklikler yapmak evdeki sevginin ve neşenin artmasını destekleyecektir. Etrafa neşe saçmayan ya da kullanıcılarına hitap etmeyen parçalar yerine yeni yılda daha iyi hisler verecek yeni eşyalar tercih edilebilir. Tablolar, mumlar, canlı çiçekler, ahşap dekorasyon ürünleri yer verilecek dekoratif eşyalardan bazılarıdır. Bunları seçerken birbiriyle uyumlu olması daha ılımlı ve etkili bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

4. Bitkilerin Gücünü Kullanın

Canlı ve yeşil bitkiler her ortamda modun yükselmesini destekler. Ortamı tazeleyen ve havayı temizleyen bitkiler enerjiyi artırarak yaşam alanlarının olmazsa olmazları arasında yer alır. Yeni bir yıla girmeden önce iç mekanlardaki yeşil bitkilerin sayısı artırılabilir. Özellikle ekstra şans getirdiğine inanılan barış çiçeği, bambu, aloe vera, kılıç bitkisi, biberiye ve orkide gibi çiçekler tercih edilebilir. Çiçekle birlikte kullanılacak dekoratif saksı ortama canlılık katacaktır.

5. Kötü Anısı Olan Eşyalardan Uzaklaşın

Her ne kadar göz önünde olmasa bile kötü anısı bulunan eşyalar ortama negatiflik yayar. Bu eşyaların hiçbirini ortalıkta tutmamak gerekir. Ayrıca çatlak, kırık ya da bozuk ne varsa onları da mutlaka atmak gerekir. Bazı inanışlara göre bu tür eşyalar uğursuzluk getirir. Hatta çatlayan eşyaların negatif enerjiden ve nazardan dolayı beklenmedik anlarda çatlayıp kırıldığına inanılır. Buna kuru çiçekler de dahildir. Ölü enerji olarak değerlendirilen kuru çiçekler toz tutarak enerjiyi yok eder.


6. Eşyaları Sırayla Düzenleyin

Eşya düzenlemek basit gibi görünse de belli bir sıra gerektirir. Hayatı daha düzenli ve yüksek enerjili hale getirmek için toplanması gereken eşyalar belli bir düzene göre sıralanmalıdır. Bu sıraya göre ilk olarak kıyafetler düzenlenmeli ardından sırasıyla kitaplar, belgeler, genel ev eşyaları ve manevi değeri olan eşyalar sıraya koyulmalıdır. Kıyafetleri düzenlerken kendi içerisinde yazlık ve kışlık gibi alt kategorilere ayırmak düzenlemeyi daha pratik hale getirecektir.