0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Özel Sağlık Sigortaları

İhtiyacına ve bütçene uygun alternatif planlar ile yıl boyunca sağlığın güvence altında.

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Hayata daha olumlu ve güven içerisinde bakmanızı sağlayacak olan özel sağlık sigortası her anınızda yanınızda olacak ve sizi risklere karşı koruyacaktır. Kişiye özel olarak tasarlanan sigorta poliçeleri ile hastalıklara karşı hazırlıklı olacaksınız. Standart sağlık sigortalarından anında faydalanmak istediğinizde yardımınıza koşan bu sigorta türü farklı içeriklere sahiptir. Size sınırsız yatarak tedavi ile 3 yıl kullanımdan sonra ömür boyu yenileme gibi avantajlar sunar.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Özel sağlık sigortanızı Demir Sağlık aracılığıyla yaptırdığınızda farklı hizmetlerden yararlanma imkanınız olur. Tıbbi destek ve yardıma her zaman ihtiyaç olduğundan bu tür olanaklara en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Özel tıbbi bakım maliyetinin sürekli yükselişte olması nedeniyle bunları bireysel olarak karşılamak zor olabilir. Maliyetleri minimuma indirerek daha fazla sağlık hizmeti almak istediğinizde en avantajlı seçenek özel sağlık sigortası olacaktır. Böylece yaşamınız daha sağlıklı ve dolu dolu bir şekilde ilerleyecektir.

Neden Özel Sağlık Sigortası?

Kendinize ve sevdiklerinize özel sağlık sigortası yaptırdığınızda ayakta ve yatarak tedavi masraflarının sigorta teminatları dahilinde karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz standart teminatlara ek teminatlar ilave edebilir, alacağınız hizmetlerin daha geniş olmasını sağlayabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için anlaşmalı kurumlardan hizmet almanız gerekir. Faydalanacağınız kapsamlı sağlık paketi ile daha konforlu bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Kapsamlı ürünler içerecek şekilde sunulan özel sağlık sigortası fiyatları sigortanın yapılacağı kişiye göre farklılık gösterir. Kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, ikamet ettiği il ve ilçe, sözleşmesinde ek teminatlar olup olmadığı gibi özellikler fiyatların artıp azalmasına neden olur. Sigortayı yaptırmak istediğinizde size özel fiyatları öğrenmek için 7/24 online destek hattı üzerinden ya da sitede bulunan “teklif al” bölümünden yardım alabilirsiniz.

18-40 yaş aralığındaysan aynı zamanda bir iyi yaşam paketi de olan Dijital Özel Sağlık Sigortamızı satın alabilirsin. Türkiye’nin ilk online özel sağlık sigortası olan Dijital Özel Sağlık Sigortası’nın ayrıcalıklı dünyası ile tanışmak ve ürünü online satın almak için dijitaloss.demirsaglik.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsin.

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde 18 ile 60 yaş arasında olmanız gerekir. Bu yaş aralığındaki Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ya da yabancı kimlik numarası sahipleri başvuru yapabilirler.

Özel Sağlık Sigortası Çeşitleri

Demir Sağlık bünyesinde özel sağlık sigortası kapsamı kendi içerisinde ekinoks plus özel sağlık sigortası, dijital özel sağlık sigortası ve Demir özel sağlık sigortası olmak üzere üç gruba ayrılır.

Ekinoks plus sağlık sigortası ülke genelindeki Memorial sağlık kuruluşlarında geçerli olan geniş kapsamlı bir sigorta türüdür. Hasta odaklı hizmet anlayışına sahip olan sağlık kuruluşlarında nitelikli sağlık hizmeti verilir. Ürün kapsamında yararlanabileceğiniz anlaşmalı sağlık kurumları Ankara, İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır gibi pek çok ilde yer alır.

Demir özel sağlık sigortası yüksek tedavi giderleri, sağlığınızla ilgili kötü sürprizler, muhtemel hastalıklar gibi hallerde en iyi destekçiniz olacaktır. Kaza ya da hastalık hallerinde ödemeniz gereken masrafları poliçenizdeki teminatlara göre 1 yıl süreyle sigortadan karşılayabilirsiniz. Sigortanız kapsamında istediğiniz özel hastane ya da sağlık kuruluşunu kullanabilirsiniz.

Dijital özel sağlık sigortası ise kendi içerisinde plan 1 ve plan 2 olmak üzere iki gruba ayrılır. Ayrıca dijital özel sağlık sigortasından faydalanmak için 18 - 40 yaş aralığında olmanız gerekir.

 • Plan 1 grubunda;

Limitsiz yatarak tedavi ve iyi yaşam hizmetleri yer alır. Poliçe sahipleri bu imkanlardan sınırsız şekilde yararlanabilirler.

 • Plan 2 grubunda;

Demir Sağlık dijital özel sağlık sigortası tarafından sunulan iyi yaşam hizmetlerine ek olarak, vaka başına 30.000 liraya kadar yatarak tedavi hizmeti sunulur. İyi yaşam hizmetleri araç, konut, yurt dışı hizmetleri, pet ve veteriner, sağlıklı yaşam paketi ve sağlık paketi kategorileri mevcuttur.

Teminatlar

1. Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası

 • Yatarak Tedavi
 • Ayakta Tedavi
 • Doğum Teminatı

2. Demir Özel Sağlık Sigortası

 • Yatarak Tedavi
 • Ayakta Tedavi
 • Doğum Teminatı

3. Dijital Özel Sağlık Sigortası

 • Yatarak Tedavi

Ek Teminatlar

 • Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası
 • Diş Bakım Paketi
 • Online Doktor
 • Memorial VIP Check- UP
 • Demir Özel Sağlık Sigortası
 • Diyetisyen Hizmeti
 • Online Doktor Hizmeti
 • Mini Check- Up
 • Psikolojik Danışmanlık
 • Dolgulu Diş Paketi
 • Göz Paketi (21 yaş ve üzeri)
 • Mamografi / PSA
 • Diş Paketi
 • Dijital Özel Sağlık Sigortası
 • Sağlık Paketi
 • Araç Hizmetleri
 • Konut Hizmetleri
 • Sağlıklı Yaşam Paketi
 • Yurt Dışı Hizmetleri
 • Pet ve Veteriner

Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler

Özel sağlık sigortası satın alma işlemleri için başvuru formu ve diğer belge girişlerini online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı satın al sekmesini kullanarak formda yer alan adı, soyadı, e-posta adresi, cep telefonu, doğum tarihi gibi bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Başvuru sırasında kişinin mevcut özelliklerine göre ek belge ibraz edilmesi istenebilir. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Dijital Özel Sağlık Sigortası her hastanede geçerli mi?

Kamu hastaneleri de dahil olmak üzere dijital özel sağlık sigortasından anlaşmalı hastanelerde faydalanabilirsiniz. Buna dair detaylar poliçedeki genel ve özel şartlar bölümünde ifade edilir. Sözleşmeye göre sigortanın yurt dışında da geçerliliği vardır.

2. Özel Sağlık Sigortası geçerlilik süresi nedir?

Standart sağlık sigortası çeşitlerinde olduğu gibi dijital özel sağlık sigortası faydaları poliçenin başlangıcından itibaren 1 yıl süre ile geçerlidir. Bu süre ilk gün saat 12.00’da başlayıp son gün öğlen 12.00’da sona erer.

3. Ekinoks Plus Özel Sağlık Sigortası asistans hizmetleri nelerdir?

Poliçe kapsamında herhangi bir ücret ödemeden faydalanabileceğiniz hizmetler memorial VIP check up, online doktor ve diş bakım paketi şeklindedir. Bu hizmetlerden yararlanmak istediğinizde 0850 252 04 04 numarasından Demir Sağlık ve Hayat Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

4. Dijital Özel Sağlık Sigortası ömür boyu yenileme garantisi nedir?

Demir Sağlık bünyesinde 3 yıl üst üste sigortalı olarak kalan 50 yaşın altında sigorta yaptıran kişiler için ömür boyu sağlık sigortası planının aynı şekilde yenileneceği garantisi verilir. Bu kapsamda ortaya çıkan hastalıklardan ya da ödenen tazminatların sözleşme primine bağlı olarak ek prim uygulanmaz. Garantiye dair daha kapsamlı bilgiye 0850 252 04 04 numaralı müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

5. Özel Demir Sağlık Sigortası hamilelik ve doğum teminatı yaş sınırı nedir?

Hamilelik ve doğum teminatı yaptırmak isteyen kadınların 18 ile 45 yaş aralığında olmaları gerekir.

6. Dijital Özel Sağlık Sigortası ne zaman başlar?

Seçtiğiniz paketi içeren özel sağlık sigortası hemen başlar mı diye merak ediyorsanız sürecin başlaması için poliçeyi onaylamanız ve sigorta prim bedelini ödemeniz gerekir. Eğer ödemenizi anlaşma kapsamında taksitli olarak yapacaksanız ilk taksit ödemesini yapmadan sigortanız aktif olmayacaktır.

7. Özel Demir Sağlık Sigortası ayakta tedavi teminatı için bekleme süresi ne kadar?

Poliçenin özel şartlarında yer alan 4. Maddede hangi hastalıklar için bekleme süresi olacağı belirtilmiştir. Bu süre 12 ay olarak ifade edilir. Bu hastalıklar için aciliyet durumu fark etmeksizin ilk sigorta başlangıç tarihinden itibaren bekleme süresi uygulanır. Küçük müdahale, hastane tedavi, suni uzuv teminatı, rehabilitasyon ve evde bakım, fizik tedavi teminatları, ameliyat tazminat teminatı bu kapsama girer.

8. Ekinoks Plus Sağlık Sigortası yurt dışında geçerli mi?

Yurt dışı desteği yalnızca acil durumlarda yatarak tedavi teminatı kapsamına giren işler için geçerlidir. Masrafların karşılanabilmesi için ilgili fatura ve belgeler ile birlikte sigorta şirketine başvuru yapmalısınız. Yatış nedeniyle ortaya çıkan sağlık harcamanızı ödeyip sonrasında bunun için tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

9. Ekinoks Plus Sigortası ayakta tedavi sınırı nedir?

Sigorta kapsamında ayakta tedavi için limit 5000 TL olarak belirlenmiştir. Katılım payı ise %80 olup buna dair detaylar poliçenin özel ve genel şartları içerisinde yer alır. Sunulan teminat hakkından yararlanabilmek için tedavinin anlaşmalı kurumlarda uygulanması gerekir. Demir Sağlık özel sağlık sigortası için geçerli olan anlaşmalı kurum listesine dilediğiniz an internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Demir Özel Sağlık Sigortası

 Sana özel önerilerimiz ile bütçene en uygun paketten yararlanabilirsin.

Dijital Özel Sağlık Sigortası

Platin Networkte geçerli Yatarak Tedavi Teminatı ve Demir Plus ayrıcalıklarıyla