0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden, yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanın.

Hemen Satın Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık güvencenizi daha da avantajlı hale getiren tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerden herhangi bir fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar. Bu hizmetten yararlanabilmek için tedavi göreceğiniz hastanenin SGK ile anlaşmasının olması gerekir. Böylece muayene olduğunuzda arada çıkan fark ücreti sigorta teminatınız tarafından karşılanacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Genellikle özel sağlık sigortası ile karıştırılan tamamlayıcı sağlık sigortası biraz daha dar kapsamlıdır ve maliyeti daha düşüktür. Yüksek standartlarda sağlık hizmeti almanızı sağlayan bu sigorta tahlil, muayene ve tedavi giderlerini karşılar. Yaptıracağınız sigorta ile hem kendinize hem de sevdiklerinize daha güvenli bir gelecek sunabilir, oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri İçerir?

Sigorta teminat detayları firmaya ve poliçeye göre değişmekte olup ayakta ve yatarak tedaviye yönelik olarak belirlenir. Tetkik, muayene, tahlil ve küçük cerrahi müdahaleler ayakta tedavi hizmeti kapsamında değerlendirilir. Yatarak tedavi olarak ise diyaliz, yemek, refakatçi, oda gibi hizmetler alınır. İsterseniz bunlara ilave olarak poliçenize ek teminatlar da koyabilirsiniz. Bu teminatların dışında kalan haller sigortanız tarafından karşılanmayacak, bunlar için ek ücret ödemeniz gerekecektir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Sigorta yaptırıp yaptırmama konusunda büyük etkisi olan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ek teminatlar, yaşanılan şehir, cinsiyet, yaş gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterir. Demir Sağlık daima fiyatlar konusunda size en uygun seçenekleri sunar. Size özel Sigorta paketleri ile ilgili detaylı bilgi almak için /iletisim/seni-arayalim adresinden formu doldurabilirsiniz.

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı için genellikle üst sınır olarak 60-65 yaş aralığı kabul edilir. Eğer sigortanızı bu yaştan önce başlatmışsanız yenilemeyle birlikte sigortanıza devam edebilirsiniz. Yeni doğan bebekler için ise 14 gün olduktan sonra sigorta yaptırma olanağı vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özellikleri

Yaygın olarak kullanılan tamamlayıcı sağlık sigortası Demir Sağlık bünyesinde kendi içerisinde Farkı Bizden tamamlayıcı sağlık sigortası ve SMART tamamlayıcı sağlık sigortası olarak iki gruba ayrılır. Her iki sigorta türü de SGK ile anlaşması bulunan hastanelerde kullanılır.

Farkı bizden tamamlayıcı sağlık sigortası bütçenize uygun plan alternatifleri sunar. SGK destekli özel hastanelerde muayene ücretleri sigorta kapsamından karşılanır.

Smart tamamlayıcı sağlık sigortası ise özellikle yatarak tedavi kapsamında sunduğu 4 farklı plan ile sağlık hizmeti ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.

Teminatlar

Farkı bizden tamamlayıcı sağlık sigortası;

 • Yatarak Tedavi
 • Ayakta Tedavi
 • Doğum Teminatı

Smart tamamlayıcı sağlık sigortası;

 • Yatarak tedavi teminatı
 • Yatarak + 1 Ayakta tedavi
 • Yatarak + 2 ayakta tedavi
 • Yatarak + 3 ayakta tedavi

Ek ( İsteğe Bağlı) Teminatlar

Farkı bizden tamamlayıcı sağlık sigortası;

 • Acil ambulans hizmeti
 • Online Doktor

Smart tamamlayıcı sağlık sigortası;

 • Diş bakım paketi
 • Göz paketi
 • Mini check-up hizmeti
 • Online doktor

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler

Sigorta yaptırmak istediğinizde başvurularını online olarak iletebilirsiniz. TC kimlik belgenizde yer alan bilgileri ve diğer kişisel verilerinizi sigorta başvuru formuna eksiksiz olarak yazmanız gerekir. Girdiğiniz tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu durum sigorta yaptırdığınız kişi 14 günlük bebek olsa dahi geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası başvuru işlemleri ile ilgili daha fazla bilgiye Demir Sağlık online destek ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne zaman başlar?

Poliçe onaylanıp bedelin ödenmesi ile başlayan sigorta için başlangıç saati Türkiye saati ile öğlen 12.00 olup yine poliçenin son günü aynı saatte sona erer.

2. Ömür boyu yenileme garantisi var mı?

Demir Sağlık bünyesinde 3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortanız devam ederse ve bu sigortanızın başlangıcı 50 yaşının öncesinde yapıldıysa sigortalılara yenileme güvencesi verilir.

3. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nerelerde geçerlidir?

4. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası farkı nedir?

Tamamlayıcı ve özel sağlık sigortası farkı sıklıkla merak edilir. Özel sağlık sigortasından yararlanacak kişiler için SGK şartı aranmaz, hastanenin sigorta şirketi ile anlaşmasının bulunması yeterlidir. Daha geniş içerikli olduğundan prim miktarları özel sağlık sigortası için daha fazladır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında asıl amaç sağlık hizmetlerinde SGK katkısını desteklemektir.

5. Özel hastaneye gidince herhangi bir ücret ödenir mi?

SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelere gidildiğinde yasal olarak doktor muayeneleri için ödenmesi gereken tutar 15 TL’dir. Bunun haricinde hastalardan herhangi bir ücret talep edilmez.

6. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hangi hastalıklar için geçerlidir?

Sigortanın geçerliliği için poliçenin başlangıç tarihi esas alınır. Buna göre sigorta poliçenin başlangıcından önce var olan ve hala devam eden hastalıklar sigorta kapsamına dahil edilmez. Bu hastalık sigorta poliçe tanımlarında yer alsa bile poliçe onaylandıktan sonra başlaması şartı vardır. Hastalıklar ve tamamlayıcı sağlık sigortası şartları ile ilgili Demir Sağlık online destek hattından faydalanabilirsiniz. Şartlar genel ve özel şartlar olarak iki ayrı bölümde incelenmektedir.

Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

SGK’lılar için anlaşmalı hastanelerimizde ücret ‘Farkı Bizden’

SMART Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ödemeden sağlık hizmeti yanında.