0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Ortaklık Yapısı

Şirketimizin Ortaklık Yapısındaki Değişim Hakkında

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. sermaye yapısı, 30 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşen resmi hisse devri neticesinde aşağıdaki şekilde değişmiştir.

DEVİR ÖNCESİ DURUM
DEVİR SONRASI DURUM
Ortak Adı Demir Hayat Group B.V.
DS Holding A.Ş.
Ülke
Hollanda Türkiye Cumhuriyeti
Ortaklık Payı (%) %100
%100
Sermaye Payı (TL ve Adet)
45.750.000 
45.750.000 


Demir Hayat Group B.V.

Demir Hayat Group B.V., Hollanda’da 65824962 sicil numarasıyla “Haaksbergweg 71, Suite 3,1101 BR, Amsterdam, Hollanda” adresinde Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. hisselerini devralmak amacıyla 14 Nisan 2016 tarihinde kurulan Hollanda menşeli bir holding şirketidir. Şirketin bu satın alma işlemi dışında başka bir faaliyet konusu bulunmamaktadır. Demir Hayat Group B.V. hisselerinin tamamı, EMF NEIF iştiraklerinin paylarını tutmakla sorumlu olan ve 12 Ağustos 2013 tarihinde Hollanda kanunları çerçevesinde kurulmuş olan EMF NEIF Cooperatif U.A.‘ya aittir.

EMF New Europe Insurance Fund (“EMF NEIF” veya “Fon”)

EMF NEIF, başta Türkiye olmak üzere Avrupa Birliği üyesi olmayan Doğu Avrupa ülkelerinde sigorta ve ilgili sektörlere yatırım yapmak amacıyla oluşturulmuş, merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan bir yatırım fonudur. Fonun yatırımcıları (Alman Sigorta Grubu “Gothaer”, Alman Kalkınma Bankası “DEG”, Hollanda Kalkınma Bankası “ FMO” ve Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası “EBRD”) olup yatırımcılar tarafından taahhüt edilen toplam yatırım tutarı 90 milyon Amerikan Dolarıdır.

EMF Capital Partners Limited (“EMF” veya “Fon Yöneticisi”)

EMF, gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim, sermaye yönetim ve danışmanlık şirketidir. Merkezi Londra’da bulunan EMF’in, İstanbul ve Moskova’da temsilcilikleri bulunmaktadır. EMF'nin Birleşik Krallık'taki iştiraki olan EMF Capital (UK) Limited, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir.