0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası

Türkiye’ye sağlık turizmi amaçlı gelen, 5-75 yaş aralığındaki hastaların geçireceği operasyon sonrası komplikasyonlar için teminat sunar.

Hemen Satın Al

Yurt dışında ikamet eden ve sağlık turizmi amacıyla Türkiye’ye gelen yabancı pasaport numarasına sahip bireylerin Türkiye’deki akredite hastane ve kliniklerde yaptırdığı ameliyat, girişim ve işlemlerden sonra oluşabilecek komplikasyonlar için teminat sunar. 5 farklı plan seçeneği bulunmaktadır.

Tedavi sonrasında oluşabilecek komplikasyonlara karşı sizin ve sevdiklerinizin maddi sıkıntıya düşmemesi için güvence sağlar.

Gelişen komplikasyonlar sonucunda, Yatarak Tedavi, Uçak Bileti,Konaklama gibi hizmetleri sunar.

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Nedir?

Türkiye’ye sağlık turizmi amaçlı gelen yabancı uyruklu kişilerin yaptırdıkları operasyon sonrası, bu operasyon kaynaklı gelişebilecek komplikasyonlar nedeniyle revizyon veya operasyonun yenilenmesinin gerektiği halleri teminat altına almaktadır. Operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyon ya da malpraktis sonucu doğacak hasarlar ve sigortalının ek hastalıkları nedeniyle yapılması gereken işlemler kapsam dışındadır. Poliçe, başlangıç tarihinden itibaren 6 ay süre ile geçerlidir.

Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortasının Önemi

Türkiye’ye ‘sağlık turizmi’ amacıyla geldiğinizde geçirdiğiniz operasyon sonrası ülkenize döndükten sonra oluşabilecek komplikasyonlar konusunda endişe duyabilirsiniz. Olası komplikasyonlar sonrası yeniden tedavi ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu durumda tedavi süreci için katlanmanız gereken mali yük tahmin ettiğinizden fazla olabilir.

Komplikasyonlar nedeniyle oluşan maddi ve manevi yükleri minimize etmek, bunlara karşı hazırlıklı hale gelmek adına komplikasyon sigortası yaptırabilirsiniz. Yapılan işlemin tekrarlanması sürecinden, uçak biletinize, konaklama ihtiyacınıza kadar ‘Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası’ ile güvence altındasınız.

Kimler Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası Yaptırabilir?

Yaş sınırı; 5-75 yaş olup, 75 yaş ve üzeri kişiler sigorta kapsamı dışındadır. Poliçe üretimi pasaport numarası ile yapılmaktadır.

Coğrafi Kapsamı Nedir?

Bu poliçe sadece Türkiye’de poliçe başlangıç tarihinden sonra yapılan ameliyat / girişim ve tıbbi tedavilerin komplikasyonlarına yönelik tedavilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yapılması kaydıyla geçerlidir. Bununla birlikte, isteğe bağlı olarak alınan kendi ülkesinde müdahale teminatı ile beraber, Sigortalının kendi ülkesine döndükten sonra geçirdiği tıbbi müdahale / ameliyatla ilgili yara yerinde akıntı, enfeksiyon gibi tekrar geri gelmesini gerektirmeyecek erken komplikasyonlara bağlı küçük girişimler ve tıbbi tedaviler bu teminat kapsamında poliçe ve sertifikada belirtilen limitler dahilinde karşılanır.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Komplikasyon Sigortası Poliçe süresi ne kadardır?

Poliçe, başlangıç tarihinden itibaren 180 gün süre ile geçerlidir.

2. Komplikasyon Sigortası Nerede geçerlidir?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde geçerlidir.

3. Komplikasyon Sigortası Kapsamında Sigortalı Vefat Ederse Ne olur?

Sigortalının tedavi sonrasında vefatı nedeniyle tazminat ödemesi yapılmamaktadır.

4. Komplikasyon Sigortası poliçesinde Bekleme Süresi Var mıdır?

Bu poliçede, poliçe başlangıç tarihi sonrasında gerçekleşen poliçe planına uygun bir ameliyat, tıbbi girişim veya estetik uygulama sonucunda gerçekleşen komplikasyonlar için bekleme süresi yoktur.

5. İşlem sonrası gelişen komplikasyon sonrası tedaviyi tekrar aynı hastanede mi olmalıyım?

Evet.

6. Ürünü ameliyat tarihinden kaç gün önce almalıyım?

Ürünün poliçe başlangıç tarihini planlı operasyonunuz ile aynı gün seçebilirsiniz. Böylece devam eden 180 günde oluşabilecek komplikasyonları güvencemiz altına alabilirsiniz.

7.Ürünü ameliyat olduktan sonra alabilir miyim?

Ürün, poliçe süresi içerisindeki ameliyat ve girişimlerin komlikasyonlarını kapsamaktadır. Bu nedenle ameliyattan sonra alınamamaktadır.

8. Ürünü kimler satın alabilir?

Poliçeyi sağlık turizmi amacıyla Türkiye’ye gelen yabancı vatandaşlar ve yurt dışında ikamet eden, Türkiye’ye sağlık turizmi amaçlı gelen yabancı pasaport numarası bulunan T.C vatandaşları satın alabilir.

9. Operasyon ardından, hastanede yatışım sırasında komplikasyon oluşursa sigortamdan yararlanabilir miyim?

Hayır

10. Sigortam doktor hatası nedeniyle oluşan komplikasyonları kapsar mı?

Hayır

Diğer Ürünlerimiz

Demir Özel Sağlık Sigortası

 Sana özel önerilerimiz ile bütçene en uygun paketten yararlanabilirsin.

SMART Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ödemeden sağlık hizmeti yanında.

Yabancılar İçin Sağlık Sigortası

Yerleşik yabancı uyruklu kişilere özel Sağlık Sigortası