0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Seyahat Sigortası

Seyahatlerinde beklenmedik risklere karşı geniş koruma sağlayan Demir Seyahat Sağlık Sigortası ile güvendesin.

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahatlerinizi daha güvenli hale getirmek istiyorsanız seyahat sigortası tam size göre. Yolculuğunuzun aksiliklerden etkilenmemesi ve problemsiz geçebilmesi için erkenden sigortanızı yaptırın, rahat edin. Dört dörtlük güvence sağlayan bu sigorta ile valiz kaybolma korkusu, tıbbi danışmanlık, yurt dışında yüksek sağlık giderleri gibi durumlara karşı önleminizi alabilirsiniz.

Türkiye ziyaretlerinizi daha anlamlı ve kesintisiz güvenceli hale getirmek istediğinizde size sunduğumuz Welcome sağlık sigortasını kullanabilirsiniz. Yurt dışında karşılaşabileceğiniz riskleri en aza indirmek için ise seyahat sağlık sigortamızı tercih edebilir, hem maliyet hem de konfor avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Demir Seyahat Sağlık Sigortası ile güvende olmak için geniş koruma sağlayan sigorta türlerinden faydalanabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası ile Demir dünyasına şimdi adım atabilir, Welcome seyahat sigortası ile ülke içindeki seyahatlerinizde rahatlığınıza rahatlık katabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Neden Önemli?

Seyahat sigortası yaptırmak istediğinizde seyahat amacınızın iş ya da gezi olması fark etmez. Herhangi bir kaza, sakatlık ya da yaralanma halinde sigortanız sayesinde hemen nereye başvuracağınızı bilirsiniz. Ayrıca güvenli bir şekilde evinize dönebilir, bütçenizi aşmadan sağlık harcamalarınızı karşılayabilirsiniz. Her yolculuğunuzda içinizin daha rahat olmasını sağlayan seyahat sağlık sigortası vize başvurusu sırasında zorunlu tutulan teminatları da içerir. Dilerseniz asgari teminatlara ekleme yapabilir, imkanlarınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca seyahatiniz sırasında online doktor hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Seyahat sigortanızı online sigorta başvurusu ile satın alabilir, size özel fiyat tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Başvurunuzu teklif al ya da hemen satın al kısımlarından yapabilir, dilerseniz bilgi al bölümünden sigortayla ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için adınız, soyadınız, cep telefonu numaranız, e-posta adresiniz, ilgilendiğiniz sigorta türü ve kampanyası gibi bilgileri girip onay vermeniz yeterlidir.

Seyahat Sigortası Fiyatları

Seyahat sigortası fiyatları için linke seyahatsigortasi.demirsaglik.com.tr/ tıklayarak, size en uygun fiyat tekliflerini görebilir ve sigortanızı hemen online olarak satın alabilirsiniz.

Seyahat Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

18 ile 80 yaşının arasındaysanız hemen seyahat sağlık sigortası poliçesi düzenlettirebilirsiniz. Poliçenize onay verip teminat tutarını ödediğinizde sigortanız işlemeye başlar. 0 ile 17 yaş grubunda olanlar için ise sigortalanma için işlemlerin ebeveynler tarafından yapılması gerekir. İstisnai olarak 65 yaşının üzerinde bireyler sigorta yaptıracağında tüm plan türlerinde salgın hastalıklar kapsam dışında tutulur.

Teminatlar

 • Tıbbi Tedavi Teminatı

30.000 Euro limitlidir. Teminat süresi poliçenin bitiş tarihi ile sınırlıdır.

 • Cenaze Nakli Teminatı

30.000 Euro limitlidir.

 • Tıbbi Nakil Teminatı

30.000 Euro limitlidir.

 • Tıbbi Bilgi ve Danışma

Bu teminat için herhangi bir limit yoktur.

İsteğe Bağlı Ek Teminatlar

 • Tedavi nedeniyle konaklama süresinin uzaması (Salgın hastalık dahil)
 • Tedavi sonrası ikametgaha geri dönüşün sağlanması
 • Birinci dereceden aile mensubunun ölümü sebebiyle geri dönüş
 • Refakatçinin nakli
 • Seyahat bilgilendirme hattı
 • Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması
 • Daimi ikametgahta meydana gelen bir hasar durumunda geri dönüş
 • Tarifeli havayolu uçuşlarında kaybolan, çalınan, zarar gören bagaj
 • Kanuni işlemlerle ilgili kefalet
 • Unutulmuş ilaçların sevkiyatı
 • Mücbir sebepler halinde seyahatin iptali
 • Gecikmeli bagaj
 • Acil mesajların iletilmesi

Seyahat Sigortası için Gerekli Belgeler

 • Poliçe numarası ya da poliçe örneği
 • Pasaportun tüm sayfa fotokopileri
 • Ayrıntılı doktor raporu (medikal rapor)
 • Faturanın aslı
 • İbraname (Ödeme yapılması istenen fatura tutarları girilmiş olmalı, TL hesapları yazılmalı ve imzalanmalı)
 • Sigortalı kişinin hastalığı ve harcama yaptığı sağlık sorunu ile alakalı ayrıntılı beyan
 • (Sağlık tazminat birimi tarafından tazminat dosyası değerlendirildikten sonra başka evraklar da talep edilebilir)

Sıkça Sorulan Sorular

1. Seyahat Sigortası Teminatları Kimler için Geçerli?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ya da geçici kimlik numarası sahibi olup Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden gerçek kişiler için geçerlidir.

2. Teminat Süresi Ne Kadardır?

Poliçe bitiş tarihi ile sınırlı olup yıllık poliçelerde maksimum teminat süresi yıl içinde bir defada 92 gün ya da farklı seyahatlerde kullanıldığında toplam 184 gün olabilir.

3. Welcome Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tıbbi danışmanlık, tedavi ve hastane hizmetleri, acil tıbbi nakil, tıbbi danışmanlık Welcome Seyahat Sigortası ana teminatlarıdır. Tatil kulübü, otel vb. doktor muayenelerinde 75 Euro muafiyet vardır.

4. Seyahat Sağlık Sigortası Ne Zaman Biter?

Sözleşmenin bitmesiyle birlikte sigorta da kendiliğinden sona erer ve teminatlar durur. Eğer talep edilirse yeni poliçe düzenlenir ve bir önceki poliçeden hakların devri söz konusu olmaz. Plan seçimi başvuru sırasında yapılır, poliçede sonradan değiştirilmez.

5. Poliçe İptal Edilebilir mi?

Seyahatin gerçekleşmemesi halinde sigortalı kişi başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce iptal talep edebilir. İptalde poliçenin şirkete iade edilmesi gerekir ve böylece prim geri alınır. Başlangıç tarihinden sonra iptal mümkün değildir, başkasına devir yapılmaz ya da prim iade edilmez.

6. Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

7. Seyahat Sigortası Kaç Günlük Olmalı?

8. Seyahat Sağlık Sigortası Kaç Günde Çıkar?

9. Yurt Dışı Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Ülkelere giriş için vize gerekmesi halinde yurt dışı sağlık sigortası zorunludur. Ancak bagaj kaybolması, her türlü kaza ya da hastalık gibi hallere karşı koruma altında olmanız adına tüm seyahatlerinizde sigorta yaptırmanızda fayda vardır. Zorunluluk hali gidilecek ülkeye göre değişmekte olup Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika için ‘vize isteyen ülkeler listesine’ göz atabilirsiniz. Yabancı ülkelerin büyük bir bölümü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize talebinde bulunmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışında karşılaşabileceğin riskleri güvence altına al.

Wellcome Seyahat Sigortası

Türkiye  ziyaretlerinde kapsamlı ve kesintisiz güvencedesin.