0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Tehlikeli Hastalıklar Sağlık Sigortası

Kritik hastalıklarda ortaya çıkan yüksek sağlık giderleri karşısında tek güvenceniz.

TEKLİF AL

Değişen çerve şartlarımızda yaygınlaşan kanser, kardiyovasküler gibi bir çok kritik hastalığa karşı güvence sağlar.

Tedavisi pahalı ve uzun süren hastalıklara karşı sevdiklerinizinmaddi sıkıntıya düşmemesi için koruma sağlar.

Hak kazanacağın tazminatı ister tedavi istersen finansal destek olarak değerlendirebilirsin.

Tehlikeli Hastalıklar Sağlık Sigortası Nedir?

Kritik hastalıklara karşı tek güvenceniz olan tehlikeli hastalıklar sigortası toplumumuzda yaygın hale gelen kardiyovasküler ve kanser gibi hastalıklara karşı güvence altına alınmanızı sağlar. Bu sigorta sayesinde tedavi süreci pahalı ve uzun sürse bile sizi ve sevdiklerinizi maddi sıkıntıya sokmazsınız. Sigorta kapsamında hak kazanacağınız tazminatı finansal destek ya da tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Tehlikeli Hastalık Sigortasının Önemi

Kendiniz ya da sevdiğiniz biri tehlikeli hastalık ile karşı karşıya kaldığında bir an önce tedavi olabilmesi için arayış içerisine girersiniz. Bu gibi hallerde hem hastalığın ciddi ve tehlikeli olması hem de bunun tedavi edilebilmesi için katlanmanız gereken mali yük tahmin ettiğinizden daha fazla olabilir. Seçilen tedavi yöntemi ve uygulanan tedaviler hastalığı daha da önemli boyutlara taşıyabilir.

Hastalıklar nedeniyle oluşan maddi ve manevi yükleri en iyi şekilde karşılamak, bunlara karşı hazırlıklı hale gelmek adına tehlikeli hastalıklar sigortası yaptırabilirsiniz. Bir yıl için düzenlenen bu sigorta kapsamında size 5 hastalık ve 13 hastalık olarak adlandırılan iki farklı seçenek sunulur. Bunlardan dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Kimler Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Yaptırabilir?

Genel sağlık sigortası ile benzer koşullara sahip olan tehlikeli hastalıklar sigortası teminat içeriği yönünden farklılık gösterir. Sigortadan yararlanabilecek kişiler için yaş sınırı aynı olup 18 ile 65 yaş aralığında bulunan herkes bu sağlık sigortasını yaptırabilir. Yaş durumu sigortaya ait poliçe bedeli hesaplanırken dikkate alınır. Hesaplamalarda kişinin en yakın yaşı baz alınır ve her sigortalı için farklı prim uygulanır. Eğer ilk kez sigortalama yapılacaksa kişi yaşının en fazla 55 olmasına önem verilir. Yenileme yaşında ise 5 hastalık poliçesi için 62, 13 hastalık poliçesi için ise 65 yaş şartı aranır.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Fiyatı Nedir?

Genellikle sağlık sigortası fiyatları belirlenirken kişinin cinsiyeti, yaşı, mesleği, ikamet ettiği il, ek teminatların varlığı gibi durumlar dikkate alınır. Bu ölçütler tehlikeli hastalıklar sigortası fiyatları için de geçerlidir. Kişiye özel sunulan fiyatlar için dilediğiniz an online sigorta teklifi alabilirsiniz. Demir Sağlık tarafından sunulan uygun fiyatları ister peşin isterseniz blokesiz, 5 taksit ya da 9 taksit şeklinde ödeyebilirsiniz.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası İçeriği

Sıklıkla yaptırılan tehlikeli hastalıklar sigortası kendi içerisinde 5 ve 13 hastalığa sahip olacak şekilde iki gruba ayrılır. Sigorta kapsamında sayılan 5 hastalık paketinde kanser, kalp krizi, koroner by-pass operasyonu, inme ve böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklar yer alır. 13 hastalık paketi ise kalp krizi, motor nöron, büyük yanıklar, işitme kaybı, multiple sklerosis, körlük, paralyzis, organ nakli, kalp kapakçığı değişimi operasyonu, inme, böbrek yetmezliği, koroner by-pass, kanser ve kalp krizi rahatsızlıklarını içerir. Teminat içeriğiniz bu seçenekler üzerinden belirlenir.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası için Gerekli Belgeler

Sigortasını ilk kez yaptıracak olanların başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekir. İlgili başvuru formunu Demir Sağlık internet sitesinde temin edebilirsiniz. Sigortanızın aktif olarak başlayabilmesi için sigorta prim bedelini de ödemeniz gerekir. Yani bu noktada belge teslimi sigorta için yeterli olmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Poliçe Süresi Ne Kadardır?

Poliçeniz 1 yıl süre ile geçerlidir.

2. Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Nerede Geçerlidir?

Coğrafi sınıf olarak incelendiğinde tehlikeli hastalıklar sigortası dünya çapında geçerliliğe sahiptir. Sigortaya konu olan hastalığın teşhisi Türkiye dışında bir ülkede konulmuş olsa bile hasta teminat almaya hak kazanacaktır. Bunun için herhangi bir sınır yoktur.

3. Tehlikeli Hastalıklar Sigortası için Teminat Dışı Kalan Haller Nelerdir?

  • Poliçeden itibaren 3 ay içinde çıkan hastalıklar
  • Doktor kontrolü haricinde kullanılan ilaç ya da uyuşturucu madde kaynaklı hastalıklar
  • Koroner by-pass ameliyatında doğuştan gelen hastalıklar
  • HIV virüsü enfeksiyonu, AIDS ve bununla ilgili komplikasyonlar
  • Anjiyoplasti ya da intra arterial tedavi yöntemleri
  • Sigortalının kendine kasti olarak zarar vermesi

4. Tehlikeli Hastalıklar Sigortası Kapsamında Sigortalı Vefat Ederse Ne Olur?

5. Tehlikeli Hastalıklar Sigortası için Tazminat Nasıl Ödenir?

Poliçede yazılı olan en tehlikeli hastalıklar kapsamında tazminat ödemesi için başvuru formu ve sağlık beyanındaki bilgiler sigortalı tarafından eksik bırakılmadan doldurulmuş olmalıdır. Sigortalı kişi sigortaya konu olan durum gerçekleştiğinde bunu 60 gün içinde tam teşekküllü bir hastaneden alacağı sağlık raporu ile sigortacıya yazılı olarak bildirir. 60 günün sonunda sigortacı ilgili kişiye sonucu bildirir ve tazminat hakkı doğar.

Diğer Ürünlerimiz

Demir Özel Sağlık Sigortası

 Sana özel önerilerimiz ile bütçene en uygun paketten yararlanabilirsin.

SMART Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ödemeden sağlık hizmeti yanında.

Yabancılar İçin Sağlık Sigortası

Yerleşik yabancı uyruklu kişilere özel Sağlık Sigortası