0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Yaz Tatili için 9 Farklı Yurt Dışı Gezi Turu

SEYAHAT

22.06.2022

Asya, Amerika, Afrika, Avrupa derken dünya genelinde gezilip görülecek pek çok yer vardır. Rahat bir yolculuk ve unutulmaz bir tatil planı içinse önceden program yapmak gerekir. Özellikle yaz tatili yapacakların kültürel, sosyal, ekonomik gibi koşulları göz önünde bulundurmaları önemlidir. Tatil rotası belirlerken herkesin kendini güvence altına alması ve sigorta yaptırması ortaya çıkacak olumsuz riskleri en aza indirecektir. Bu kapsamda hem ekonomik hem de gezilip görülecek yerleri fazla olan rotalar daha fazla tercih edilir. En çok ilgi gören yaz tatili önerileri şu şekildedir:


1. İtalya ve Malta Turları

Turistik gezi amaçlayanların en çok ilgi gösterdiği turlar arasında yer alan İtalya ve Malta turları, pek çok güzergahı kapsar. Bu tur kapsamında gezilecek ülkeler genellikle Floransa, Venedik, Roma, Napoli, Malta, Milan’ı içerir. Tura katılmadan önce ülke seçimi aşamasında vize durumunu göz önünde bulundurmak gerekir.

2. Balkan Turları

Yaz tatili için gidilecek yerler denildiğinde Balkanlar akla ilk gelen duraklardan biridir. Kampanyalı ve promosyonlu olarak gerçekleşen turlarda vize sorunu yoktur. Tur içerisinde seçilen otel kategorisinde konaklama, şehir turu, Türkçe rehberlik hizmeti, otelde alınacak sabah kahvaltısı, varış ve kalkış noktasına göre uçak bileti gibi hizmetler vardır. Tur için isteğe bağlı olarak grup talebi de yapılabilir.

3. Orta Avrupa Turları

Slovenya, Hırvatistan, İtalya, Viyana, Belgrad, Budapeşte, Bratislava gibi yerleri içeren Orta Avrupa turları için farklı konaklama türleri mevcuttur. Ekstra turların ve akşam yemeklerinin dahil olduğu kampanyalı tur seçeneklerinin olması katılımcılar açısından avantaj sağlar.


4. Uzakdoğu Turları

Yaz tatili planları arasında sıklıkla yer verilen Uzakdoğu turları katılımcılara farklı bir deneyim yaşatır. Phuket, Singapur, Pattaya, Bangkok, Vietnam gibi pek çok yeri içeren bu turlar için farklı konaklama süreleri planlanır. Süre arttıkça buna bağlı olarak fiyatlarda da artış meydana gelir.

5. İspanya Turları

Barcelona, Valencia, Marid, Endülüs, Fransa, Portekiz gibi rotalara yönelik hazırlanan İspanya turları farklı alternatiflere sahiptir. Bu sayede herkes kendi bütçesine ve ihtiyacına en uygun olan turu seçip tatiline ilk adımı atabilir. Konaklama süresi ve kalitesinin artması fiyatlarda değişikliğe neden olacaktır. Bu nedenle seçim yaparken dikkatli olmakta fayda vardır.

6. Fransa Turları

Yurt dışı gezi turları hafta sonu planları arasında bulunan Fransa dünyadaki en romantik rotaları içerir. Paris bu rotaların başında olup muhteşem ve uygun fiyatlı gezi turları kapsamına da girmektedir. Gezginlerin mutluluğunu ön planda tutan bu rotalar cazip fiyatlara sahiptir. Meraklısı için sanat eserleri, en ünlü tarihi yapılar ve caddeler bu bölgede yer alır.

7. Tayland Turları

En çok ilgi gören rotalar arasında bulunan Tayland turlarını daha konforlu hale getirmek için tatile seyahat sigortası yaptırarak gitmek gerekir. Gece hayatı ile ünlü olan bu ülke aynı zamanda balayı çiftleri için de idealdir. Yeni yerler keşfetmeyi, parti yapmayı, günbatımı yürüyüşlerini sevenler için Tayland turları uygun olacaktır.

8. Afrika Turları

Son dönemlerde daha popüler hale gelen Afrika turlarının süresi turun içeriğine göre farklılık gösterir. Bu süre uzun ya da kısa olsun fark etmeksizin yolculuğun başından sonuna kadar seyahat sigortası ile güvence altına alınmalıdır. Bu sayede yaz tatili turları daha cazip hale gelecektir. Afrika turlarında en çok ilgi gören rotalar arasında Fas, Kazablanka, Tunus, Güney Afrika, Marakeş gibi noktalar yer alır.

9. Egzotik Adalar Turu

Pek çok kişinin ilgi alanına giren egzotik adalar turu farklı bir deneyim olacaktır. İlk olarak “yaz tatili kaç gün” sorusuna yanıt verip ardından harika bir adalar gezisi planlayabilirsiniz. Bu sürenin ne kadar olacağı seyahat sigortasının geçerliliği açısından da önemlidir. En çok talep edilen adalar arasında Seyşeller, Maldivler, Koh Samui, Bali turları gibi farklı noktalar vardır. Adaların her biri ayrı güzelliğe sahiptir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar