0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

Yaşamanın ne kadar güzel olduğunu hatırlatan film önerileri

Hayat hızla akıp geçiyor ve birçoğumuz bu hıza kapılıp gün içinde verimli olmaya, işlerimizi yetiştirmeye, başarılar kazanmaya çalışıyoruz. Bu koşuşturmacanın içinde maalesef çoğu zaman etrafımızdaki büyüleyici güzelliklerin ve iyi insanların farkına varamıyoruz. Zaman zaman kısa bir mola vermek ve hayatta kaçırdığımız şeyleri hatırlamak gerekiyor. İşte hayatın ne kadar güzel olduğunu ve etrafınızdaki güzellikleri size hatırlatacak film önerileri.

HOBİ

22.12.2020

1. Amelie

Yönetmen: Jean Pierre-Jeunet

Yapım yılı: 2001

Tek bir insan bile hayatınızı değiştirebilir.

Naif bir genç kız olan Amelie, Paris’te Monmarte’ta yaşarken etrafındakiler için adaleti yerine getirmeye karar verir. Yaşlı bir adama bir oyuncak hediye eder, bir cüceyi dünya turuna gönderir ve fotoğraf kabinlerinde bırakılan fotoğrafları toplamayı seven Nino Camcompoix ile tanışır ve ilginç olaylar başlar.


2. Amerikan Güzeli (American Beauty)

Yönetmen: Sam Mendes

Yapım yılı: 1999

Hayata daha yakından bakın.

Lester Burnham, depresif ve orta yaş bunalımında bir babadır. Burnham, ergenlik çağındaki kızının arkadaşına karşı tuhaf duygular hissetmeye başlar.


3. Yeni Yıl Soygunu (Bad Santa)

Yönetmen: Terry Zwigoff

Yapım yılı: 2003

Hırsızlık yapan, sarhoş bir serseri bir gün bacanızdan içeri girip çocuklarınızla oyun oynayabilir.

Willie yalan söyleyen, hırsızlık yapan, genç veya yaşlı demeden karşısına çıkan herkesi kandıran bir serseridir. Ancak tüm bu kötü yönlerine rağmen şımarık bir çocukla, Noel Baba fetişi olan annesiyla bağını bir türlü koparamaz. En kötü insanlar bile, iyi bir ailenin sıcaklığına ihtiyaç duyar.

 

4. Büyük Balık (Big Fish)

Yönetmen: Tim Burton

Yapım Yılı: 2003

Bazen bir macera, hayat kadar büyük olabilir.

Öfkeli bir evlat, ölmeden önce babasını ziyaret eder. Uzun hikayeler anlatmaya bayılan baba, oğlunun hayatıyla ilgilenmek yerine zamanının büyük bölümünü yollarda, başkalarıyla geçirmiştir. Oğul ise gerçeği ararken, aslında gerçekle kurmacanın iç içe geçmiş olduğunu fark eder.

 

5. Çikolata (Chocolat)

Yönetmen: Lasse Halstrom

Yapım yılı: 200

Hepimiz hayatımızın bir noktasında çikolata dolu bir yatakta yuvarlanmak istemez miyiz?

Viane, kızı ve kanguruları ufak bir Fransız kasabasına yerleşip, buranın katı ahlaki tutumunu değiştirmeye çalışırlar. Nasıl mı? Bir çikolata dükkanı açarak…

 

6. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (The Curious Case of Benjamin Button)

Yönetmen: David Fincher

Yapım yılı: 2008

İnsanın hayatını belirleyen şey fırsatlardır; onları kaçırmış bile olsa…

Birinci Dünya Savaşı yıllarında saatçilik yapan bir adam, oğlunu savaşta kaybeder. Kendisi de kör olan saatçi, bir mucize yaratır imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. Savaşın sona erdiği gün doğan Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar.

 

Hayat bize her zaman güzellikler sunmuyor olabilir; günlük hayatın koşturmacası içerisinde sahip olduklarımızın güzelliğinin farkına varamıyor da olabiliriz. Ne var ki, pozitif düşünmenin faydaları saymakla bitmiyor. Kısaca bahsetmek gerekirse:

·       Pozitif düşünce zihindeki karmaşık düşüncelerden arınmamızı sağlayarak berrak ve net düşünmeyi sağlar.

·       Pozitif düşünmek, çevrenizdeki güzelliklerin farkına varmanızı sağlar.

·       Pozitif bir bakış açısı, yaşanılan tüm zorluk ve engellere rağmen mücadele gücü verir ve hayatınızdaki olumsuzluklarla daha kolay başedebilmenize yardımcı olur.

·       Karamsarlığın, vücudumuz üzerindeki etkisi, kötü alışkanlıklardan farksız. Pozitif düşünmekse stres hormonu seviyesini azaltarak daha mutlu hissetmenizi sağlar.

·       Pozitif düşünmek, daha mutlu bir insana dönüşmenizi sağlar.

Yaşamanın ne kadar güzel olduğunu hatırlatan film önerileri