0850 252 04 04 TEKLİF AL EN

İki Can Hamilelik Sigortası

1. Hamileyken Özel Sağlık Sigortası yapılır mı?

Hamilelik süresince veya hamilelikten önce özel sağlık sigortası yaptırmak mümkün.

2. Sigortanın geçerlilik süresi ne kadardır?

İki Can Hamilelik Sigortası poliçesi 1 yıllık düzenlenir.

3. Kimler İki Can Hamilelik Sigortası yaptırabilir?

SGK ya da Bağkurlu olan 18-45 yaş arasındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden yabancı uyruklu kadınlar doğum sigortası yaptırabilir.

4. İki Can Hamilelik Sigortası hangi hastanelerde geçerlidir?

Doğum Sigortası, bir tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Dolayısıyla SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde aldığınız sağlık hizmetleri karşılığında oluşan fark ücreti, sağlık kuruluşunun Demir Sağlık anlaşmalı hastaneler listesinde yer alması koşuluyla sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Demir Sağlık ile anlaşmalı özel kurumlara web sitesinden ulaşabilirsiniz.

5. Hamilelik Sigortaları hangi kapsamda yer alır?

Sağlık sigortaları, herhangi bir sağlık probleminizde karşı karşıya kalabileceğiniz tedavi masraflarının sağlık sigortası poliçesinde belirlenen teminat, limitler ve şartlar kapsamında sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlar. Sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın alarak, poliçe süresinde ve poliçede yer alan koşullar çerçevesinde anlaşmalı kurumlardan aldığınız hizmetler karşılığında oluşan sağlık giderlerinizi güvence altına alabilirsiniz. Hamilelik ve doğum sigortaları da bu kapsamda değerlendirilir.

6. Hamileliğin kaçıncı haftasından itibaren sigorta yaptırabilirim?

1 ve 41 hafta arası hamileyseniz online olarak teklif alarak sigorta yaptırabilirsiniz. Hamilelik öncesi sigorta yaptırabilmek için 0850 252 0404 numaralı hattımızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.